Moja cesta do Silicon Valley

Autor: Lukáš Tencer | 20.10.2013 o 5:37 | (upravené 20.10.2013 o 12:03) Karma článku: 4,13 | Prečítané:  811x

Nebola to cesta priama a ani nie moc jednoduchá. Ona tá cesta boa vlastne celkom komplikovaná a kľukatá. Cez Írsko a Kanadu sa mi podarilo dostať až sem, do slnečnej (aj keď v súčastnosti chladnej) Kalifornie. Navyše k tomu na pozíciu, ktorá je nesmierne zaujíavá a v skvelej "startup" firme s názvom imo.im.

Ono to bola vlastne kombinácia štastie a práce ktorá ma sem dostala. Tak ale pekne poporiadku.

Imo.im je malá firma, ktorá má aplikáciu na videohovory a chat s ľudmi po celom svete, kde je možné nejakú správu "broadcast"-nuť. Spočiatku som túto možnosť ignoroval a používal samotnú aplikáciu len preto, lebo vedela skombinovať chat s rôznych iných aplikácií ako Facebook, Google Talk alebo ICQ. No jedného dňa sa dostatočne skombinovala nuda zo zvedavosťou a ja som broadcast-ol zopár správ. Najprv som hľadal ľudí na zlepšenie si mojej francúzštiny. Keď som videl že to funguje, pokračoval som ďalej. Tentokrát som broadcast-ol jednoduchú správu: "Je tu niekto koho zaujíma počítačové videnie alebo strojové učenie?".

Táto správa vyvolala neveľkú ale zato celkom zaujímavú odozvu. Do komunikácie sa pridalo pár ľudí a tak sme si vymenili poznatky a zaujímavosti s počítačového videnia a strojového učenia. Jedným z týchto ľuďí bol Georges Harik. V tom čase pre mňa iba ďalší používateľ siete imo.im. Keďže diskusia s nim bol veľmi zaujíavá, pokecali sme ešte pár krát.

Prekvapenie nastalo vo chvíli, keď som sa rozhodol vygoogliť jeho meno. Ukázalo sa, že je jedným z 10 prvých zamestnancov Googlu a stojí za technológiami strojového učenia z ranného štádia Google, keď Google bol tiež len startup spoločnosťou. Tak slovo dalo slovo a Georges ma pozval na pohovor do imo.im, v ktorom je jeden zo spoluvlastníkov i s jeho bratom Ralphom.

Potom to už išlo rýchlo, interview, ponuka, a v Októbri som nastúpil. Zamestnancov zo slovenska tu mali už zopár, inak tu je veľa programátorov z Rumunska a Bulharska. Firma je skvelá a je pravda, že Silicon Valley má svoje osobité čaro. Možno pre niekho trochu snobské, možno torchu extravagantné. Keď si človek uvedomí, že denne ovplyvňuje životy miliónov ľudí, vtedy môže vidieť aká vie byť práca programátora skvelá.

Toľko o mojej ceste s Kanady do Kalifornie, o tom zvyšku zo Slovenska cez Írsko do Kanady snáď nabudúce.

Môžete ma nájsť na imo.im sieti pod meno "lukas.tencer" a môžete i niečo broadcast-nuť, nikdy neviete kto odpovie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

KOMENTÁRE

Keď slová slúžia ako strely

Falošné správy často pritiahnu väčšie masy ako dôveryhodné médiá.


Už ste čítali?